MKiDN dba o ochronę prywatności użytkowników i bezpieczeństwa przetwarzania ich danych osobowych oraz stosuje odpowiednie rozwiązania technologiczne zapobiegające ingerencji osób trzecich w prywatność użytkowników. Używamy także plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności
[Zamknij]

   Mapa projektów

Polsko-Norweski Inkubator Muzyczny

  • Beneficjent: Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Białymstoku
  • Partner: Akademia Griegowska/ Uniwersytet w Bergen, Wspólnota Nord-Aurdal, Szkoła artystyczna FØrde
  • Koszt projektu całkowity: 1,72 mln zł
  • Kwota dofinansowania: 1,72 mln zł

„Polsko-Norweski Inkubator Muzyczny” to projekt skierowany do młodych artystów oraz środowiska artystycznego i pedagogów. Jego celem jest przygotowanie nowoczesnych programów kształcenia muzycznego, które posłużą do przygotowania muzyków, wspierania ich artystycznego rozwoju oraz rozpoczęcia przez nich profesjonalnej kariery.

W ramach działań projektowych przewidziano kilka modułów. Pierwszy to „In modo di Lutosławski”, w ramach którego odbędzie się konkurs oraz dwuletni program mentorski dla młodych kompozytorów. Zostanie on połączony z warsztatami dla Polsko-Norweskiej Orkiestry Kameralnej. Moduł „Edu Station” stanowi program wizyt studyjnych, seminariów oraz warsztatów artystycznych i konferencji, które odbędą się w Białymstoku, Bergen i Byggstad. Zaplanowane zostały również festiwale muzyki, ukazujące proces ewolucji muzyki w naszym kraju i w Norwegii oraz warsztaty i koncerty, prezentujące element międzykulturowy w tradycji lokalnej Podlasia oraz Hordaland (Førde), a także w muzyce światowej. Festiwal „Od Chopina do Góreckiego" i „Od Griega do Nordheima", a także warsztaty „EuropeanEarly Music" odbędą się w ramach modułu pod nazwą „Bridges”. Ponadto, poprzez warsztaty i koncerty ukazany zostanie element międzykulturowy w polskiej i norweskiej tradycji lokalnej oraz w globalnej kulturze muzycznej (moduł „Coexistance”). Organizatorzy przedsięwzięcia przewidują, że w działaniach projektowych udział weźmie 12 tys. odbiorców.

Za sprawą projektu młodzi muzycy uzyskają pomoc w wejściu na rynek pracy i będą gotowi do rozpoczęcia profesjonalnej kariery. Spotkaniom w ramach współpracy towarzyszyć będą bowiem idee budowania wizerunku, zarządzania, marketingu oraz wspierania kreatywności i przedsiębiorczości.

Udostępnij: