MKiDN dba o ochronę prywatności użytkowników i bezpieczeństwa przetwarzania ich danych osobowych oraz stosuje odpowiednie rozwiązania technologiczne zapobiegające ingerencji osób trzecich w prywatność użytkowników. Używamy także plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności
[Zamknij]

   Mapa projektów

Polsko - norweskie ludowe inspiracje taneczne

  • Beneficjent: Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny
  • Partner: Strilaringen
  • Koszt projektu całkowity: 998,3 tys. zł
  • Kwota dofinansowania: 577,8 tys. zł

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny wraz z norweskim zespołem Strilaringen podejmą ścisłą współpracę w celu promowania polskich i norweskich tradycyjnych tańców i pieśni ludowych w kraju i za granicą. Jednym z głównych zamierzeń jest rozwój wiedzy oraz umiejętności tanecznych społeczeństwa oraz wzmocnienie współpracy i roli w kształtowaniu narodowej kultury, polskich i norweskich zespołów pieśni i tańca ludowego.

W ramach projektu przewidziano m.in. 4 serie warsztatów, po 2 w każdym kraju. Jedna z serii skierowana będzie do profesjonalistów i członków zespołów, druga natomiast do amatorów i wszystkich osób chętnych. Warsztaty odbędą się w Koszęcinie i Lindas (siedziba Partnera). Zaplanowano również cykl dziesięciu koncertów w wybranych lokalizacjach, z czego trzy koncerty odbędą się w Polsce (Koszęcin, Katowice, Zabrze), a siedem w Norwegii (m. in. Bergen, Voss, Os i Lindas).

W projekt zaangażowanych będzie około 90 osób, w tym m.in. 36 osób z zespołu baletowego i 5 muzyków z zespołu "Śląsk" oraz 30 osób z zespołu tanecznego i 3 muzyków "Strilaringen". W działaniach uczestniczyć będzie również choreograf, kierownik artystyczny, 6 instruktorów i pedagogów tańca, a także LeifEgil Vatnøy - reżyser i dyrygent chórów. Organizatorzy przewidują, że w wydarzeniach kulturalnych weźmie udział 1250 odbiorców.

Udostępnij: