MKiDN dba o ochronę prywatności użytkowników i bezpieczeństwa przetwarzania ich danych osobowych oraz stosuje odpowiednie rozwiązania technologiczne zapobiegające ingerencji osób trzecich w prywatność użytkowników. Używamy także plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności
[Zamknij]

   Mapa projektów

Rewitalizacja – remont i przebudowa zabytkowego obiektu Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie przy ul. Radziwiłłowskiej 3 wraz z rozbudową części poddasza, budową instalacji wentylacji, rozbudową instalacji wewnętrznych: wod.-kan., c.o. i instalacji elektrycznych.

  • Beneficjent: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
  • Koszt projektu całkowity: 9,49 mln zł
  • Kwota dofinansowania: 6,57 mln zł

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie jest jedną z najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych polskich scen. Swoją działalność kulturalną i artystyczną prowadzi nieprzerwanie od 1893 r. i na przełomie XIX i XX w. pełnił funkcję sceny narodowej. To właśnie na jego deskach rodziła się współczesna polska reżyseria, scenografia i aktorstwo.

Celem projektu jest kultywowanie tradycji i historii Teatru im. J. Słowackiego oraz stworzenie unikatowej oferty kulturalnej, artystycznej i edukacyjnej. Realizacja inwestycji ma prowadzić do poprawy warunków i zasobów technicznych instytucji, a także do upowszechniania wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego teatru polskiego. Przedmiot projektu obejmuje przebudowę i kompleksowy remont zabytkowego budynku, w którym mieścił się dotychczas magazyn Teatru. Przewidziano szereg działań konserwatorskich, modernizacyjnych i budowlanych, które pozwolą na zaaranżowanie przestrzeni zgodnie z potrzebami Teatru. Wnętrza dawnego magazynu zostaną zaadaptowane na cele kulturalne i edukacyjne, a teren wokół obiektu zostanie zagospodarowany. Ponadto, zakupione zostanie niezbędne wyposażenie, w tym nowoczesna infrastruktura techniczna. Najważniejsze obiekty ze zbiorów Teatru zostaną poddane digitalizacji.

Dzięki zaadaptowanej przestrzeni, instytucja przystąpi do realizacji całościowego, autorskiego programu pn. „Lamus Teatralny”. Podstawę dla nowej oferty kulturalnej i edukacyjnej będzie stanowiło doświadczenie kadry oraz zebrane na przestrzeni lat zbiory. W efekcie zapewniony zostanie dostęp do najcenniejszych pamiątek teatralnych, związanych z krakowskim życiem teatralnym i artystycznym. Zorganizowana zostanie stała ekspozycja w formie tradycyjnej i multimedialnej. Ponadto, przygotowana zostanie strona internetowa, na której najcenniejsze obiekty zostaną zaprezentowane w formie 3D i 2D. Atrakcyjna i innowacyjna oferta edukacyjna, oparta na ponad stuletnim dziedzictwie Teatru, umożliwi poznanie historii polskiego teatru oraz będzie zachęcać odbiorców do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.

Udostępnij: