MKiDN dba o ochronę prywatności użytkowników i bezpieczeństwa przetwarzania ich danych osobowych oraz stosuje odpowiednie rozwiązania technologiczne zapobiegające ingerencji osób trzecich w prywatność użytkowników. Używamy także plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności
[Zamknij]

   Mapa projektów

Wielokulturowość nie działa. Artyści przeciw przemocy

  • Beneficjent: Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena
  • Partner: Orkiestra Symfoniczna Trondheim
  • Koszt projektu całkowity: 1,56 mln zł
  • Kwota dofinansowania: 1,39 mln zł
  • Celem projektu, który będzie realizowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena w partnerstwie z Orkiestrą Symfoniczną w Trondheimjest zahamowanie za pomocą sztuki negatywnych trendów, takich jak przemoc, dyskryminacja i nietolerancja. Ideą przedsięwzięcia jest wzmocnienie dialogu międzykulturowego.

    Do osiągnięcia zamierzonego celu posłuży organizacja konferencji na temat roli sztuki w zwalczaniu konfliktów międzykulturowych. Zorganizowany zostanie również konkurs kompozytorski, dotyczący stworzenia 15-minutowego utworu inspirowanego kulturą mniejszości oraz konkurs na wykonanie pracy z zakresu szeroko pojętego video-art. Prace konkursowe oceni międzynarodowe jury, reprezentowane ze strony polskiej przez Krzysztofa Pendereckiego. Nagrodzone prace kompozytorskie oraz projekty z zakresu video-art zostaną przedstawione publiczności podczas konkursów finałowych, które odbędą się w Krakowie oraz Trondheim. Ponadto, odbiorcy będą mogli oglądać trzy instalacje, prezentowane w przestrzeni publicznej. Organizatorzy przewidują, że w działaniach projektowych udział weźmie ponad 2 tys. odbiorców.

    Share: