MKiDN dba o ochronę prywatności użytkowników i bezpieczeństwa przetwarzania ich danych osobowych oraz stosuje odpowiednie rozwiązania technologiczne zapobiegające ingerencji osób trzecich w prywatność użytkowników. Używamy także plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności
[Zamknij]

   Mapa projektów

Oral history – dziedzictwo kulturowe Polski i Islandii uchwycone w ludzkich słowach

  • Beneficjent: Ośrodek "Pamięć i Przyszłość"
  • Partner: Narodowa i Uniwersytecka Biblioteka Islandii
  • Koszt projektu całkowity: 582,1 tys. zł
  • Kwota dofinansowania: 491,2 tys. zł

Projekt był skierowany do ekspertów i młodych badaczy stosujących w swych badaniach metodę historii mówionej oraz do Polonii islandzkiej (stanowiącej najliczniejszą mniejszość na wyspie) i mieszkańców Reykjaviku. Oprócz warsztatów zorganizowano również międzynarodową konferencję naukową dotycząca roli i sposobu wykorzystywania metody oral history.

Jednym z działań projektowych była również wystawa fotografii „Polacy na Islandii” zaprezentowana we Wrocławiu i dostępna również online na stronie projektu. Produktem wieńczącym projekt było wydanie i promocja publikacji zawierającej materiały pokonferencyjne.

Udostępnij: