MKiDN dba o ochronę prywatności użytkowników i bezpieczeństwa przetwarzania ich danych osobowych oraz stosuje odpowiednie rozwiązania technologiczne zapobiegające ingerencji osób trzecich w prywatność użytkowników. Używamy także plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności
[Zamknij]

   Mapa projektów

Muzeum Interaktywne w Narodowym Starym Teatrze (Centrum Edukacji Teatralnej)

  • Beneficjent: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
  • Koszt projektu całkowity: 9,75 mln zł
  • Kwota dofinansowania: 8,41 mln zł

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskie w Krakowie jest obok Teatru Narodowego w Warszawie, drugim najstarszym teatrem w Polsce. Od 1799 r. jego siedziba znajduje się w budynku u zbiegu ulicy Jagiellońskiej i placu Szczepańskiego. Budynek stanowi jeden z najstarszych gmachów teatralnych w Polsce i mieści się w obszarze wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Celem projektu jest utworzenie Muzeum Interaktywnego – Centrum Edukacji Teatralnej. W związku z tym, w 700-letnich piwnicach siedziby Teatru zostaną przeprowadzone roboty budowlane, instalacyjne i wykończeniowe, dzięki którym możliwe będzie zaadaptowanie przestrzeni na potrzeby nowego muzeum. Zakres projektu obejmie aranżację pomieszczeń ekspozycyjnych, zakup wyposażenia multimedialnego oraz opracowanie zawartości poszczególnych ekspozycji multimedialnych, ścieżek zwiedzania oraz filmu edukacyjnego.

W wyniku realizacji projektu zostanie wdrożony wyjątkowy program edukacyjny i kulturalny. W związku z charakterem prezentowanej sztuki, program zostanie zaprojektowany wokół pojęcia gry. Przestrzeń muzealnej ekspozycji, znajdującą się na poziomie piwnicy zaplanowano jako miejsce czasowych wystaw, poruszających tematykę historii Starego Teatru. Pomieszczenia będą służyły również za miejsce różnorodnych ćwiczeń warsztatowych, wprowadzających zwiedzającego w sztukę teatru. Interaktywne Muzeum Starego Teatru – Centrum Edukacji Teatralnej będzie pierwszym w Polsce muzeum o profilu teatralnym.

Udostępnij: