MKiDN dba o ochronę prywatności użytkowników i bezpieczeństwa przetwarzania ich danych osobowych oraz stosuje odpowiednie rozwiązania technologiczne zapobiegające ingerencji osób trzecich w prywatność użytkowników. Używamy także plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności
[Zamknij]

   Mapa projektów

BodyCONSTITUTION: Międzykulturowy dialog o treningu aktora - cykl sesji warsztatowych, akademii i seminariów z udziałem studentów szkół teatralnych z Polski i Norwegii.

  • Beneficjent: Instytut im. Jerzego Grotowskiego
  • Partner: Oslo National Academy of the Arts
  • Koszt projektu całkowity: 1,31 mln zł
  • Kwota dofinansowania: 849,68 tys. zł

Ideą projektu Instytutu im. Jerzego Grotowskiego oraz Oslo National Academy of Arts jest wymiana doświadczeń, wiedzy i technik dotyczących treningu aktorskiego. Współpraca dotyczyć będzie głównie pracy aktora, samokształcenia, otwarcia się na nowe metody pracy teatralnej. Za sprawą dialogu międzykulturowego i konfrontacji wypracowanych technik treningu z metodami pracy artystów z innych kręgów kulturowych, możliwy będzie rozwój twórczych metod pracy artystycznej.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano łącznie 140 wydarzeń. Program działań realizowany będzie od stycznia 2014r. do kwietnia 2016r. Wśród nich znajdą się całoroczne sesje robocze, cztery letnie oraz zimowe Akademie BodyCONSTITUTION oraz seminaria, które odbędą się w Polsce i w Norwegii. W ramach seminariów zorganizowane zostaną m.in. warsztaty, treningi, wykłady oraz spektakle. Podczas zaplanowanych spotkań uczestnicy będą mogli poznać metody pracy zaproszonych pedagogów polskich i norweskich, ale również techniki treningu wybitnych artystów i mistrzów technik ruchowych. Zaprezentują oni różnorodne metody pracy z ciałem m.in. sztuki walki, techniki z pogranicza teatru, tańca i improwizacji.

Organizatorzy przewidują, że w wydarzeniach weźmie udział ok. 6 tysięcy odbiorców. Działania prowadzone będą we Wrocławiu, Brzezince oraz Oslo.

Udostępnij: