MKiDN dba o ochronę prywatności użytkowników i bezpieczeństwa przetwarzania ich danych osobowych oraz stosuje odpowiednie rozwiązania technologiczne zapobiegające ingerencji osób trzecich w prywatność użytkowników. Używamy także plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności
[Zamknij]

   Mapa projektów

Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej poprzez nawiązanie współpracy Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi z Orkiestrą Kameralną Telemark

  • Beneficjent: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
  • Partner: Telemark Chamber Orchestra
  • Koszt projektu całkowity: 1,38 mln zł
  • Kwota dofinansowania: 1,38 mln zł

Celem projektu realizowanego przez Akademię Muzyczną w Łodzi w partnerstwie z Orkiestrą Kameralną z Telemarku jest nawiązanie trwałej współpracy pomiędzy instytucjami. Do najważniejszych aspektów współpracy należy wymiana doświadczeń oraz wiedzy, jak również integracja środowiska artystycznego muzyków kameralnych, a przede wszystkim współtworzenie muzyki. Działania projektowe mają również na celu popularyzację muzyki kameralnej wśród odbiorców w Polsce oraz Norwegii.

W ramach przewidzianych działań organizowana jest seria koncertów muzyki kameralnej w Polsce i w Norwegii z udziałem artystów z obu instytucji. Ponadto, zaplanowano szereg wydarzeń edukacyjnych, a ramach których muzycy z Polski i Norwegii odwiedzą ojczyznę partnera. Zorganizowanych zostanie łącznie 16 kursów prowadzonych przez polskich i norweskich artystów, skierowanych do muzyków wykonujących współczesną oraz klasyczną muzykę kameralną. Zajęcia będą dotyczyły różnych specjalności instrumentalnych. W ramach projektu odbędzie się również 12 koncertów muzyki kameralnej w Polsce oraz w Norwegii. Działania projektowe będą prowadzone w pięciu miastach: w Łodzi, Oslo, Skien, Seljord oraz Rjukan. Organizatorzy przewidują, że w zaplanowanych wydarzeniach weźmie udział ok. 2670 osób, a w jego realizację zaangażowanych będzie 60 artystów.

Współpraca z Orkiestrą Kameralną z Telemarku, która jest jednym z najbardziej uznanych zespołów kameralnych stworzy podstawy do budowy forum, na którym artyści z Polski, Norwegii oraz innych krajów mogliby dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Projekt będzie realizowany do końca marca 2016 r.

Udostępnij: