MKiDN dba o ochronę prywatności użytkowników i bezpieczeństwa przetwarzania ich danych osobowych oraz stosuje odpowiednie rozwiązania technologiczne zapobiegające ingerencji osób trzecich w prywatność użytkowników. Używamy także plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności
[Zamknij]

Informacje o programie

 

W ramach Programu realizowane są projekty „miękkie”, których celem będzie poszerzenie oferty kulturalnej i różnorodności prezentowanych wydarzeń artystycznych, realizowanych w ramach projektów partnerskich instytucji polskich z instytucjami z Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Program realizowany będzie we współpracy MKiDN z Norweską Radą Sztuki przy wsparciu Norweskiego Dyrektoriatu ds. Dziedzictwa Kulturowego.

Realizowane projekty muszą wpisywać się w obszary tematyczne takie, jak:

edukacja artystyczna i kulturalna

dziedzictwo kulturowe, w tym dziedzictwo kulturowe materialne i niematerialne oraz literatura i archiwa

muzyka i sztuki sceniczne

sztuki plastyczne i wizualne

W ramach Programu współfinansowana jest m.in.

  • organizacja wydarzeń artystycznych,

  • wspieranie współpracy oraz wymiany artystów oraz współpracy szkół i uczelni artystycznych,

  • współpraca ekspertów z obszaru dziedzictwa kulturowego,

  • współpracamiędzyinstytucjonalna instytucji kultury i archiwów.

Wsparcie w ramach Programu skierowane jest do:

jednostek samorządu terytorialnego

instytucji kultury

szkół i uczelni artystycznych

archiwów państwowych

organizacji pozarządowych ze sfery kultury

 

Alokacja Programu wynosi 11 111 111 euro, a maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 90%. Około 70% alokacji na koszty realizacji projektów zostało przeznaczonych na wsparcie dużych projektów, a około 30% - na małe projekty. Z Programu udzielane są również granty, których wartość dla projektów małych wynosi od 50 tys. do 150 tys. euro, z kolei dla projektów dużych powyżej 150 tys. euro do 1 mln euro.

Uprzejmie informujemy, że w ramach Programu "Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego" w ramach środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009-2014 zrealizowano dwa planowane nabory wniosków - I w 2012 r. i II w 2013 r. i tym samym rozdysponowano całą alokację w ramach Programu.

W związku z powyższym w latach 2014-2016 nie są planowane kolejne nabory wniosków do Programu.

Linki