MKiDN dba o ochronę prywatności użytkowników i bezpieczeństwa przetwarzania ich danych osobowych oraz stosuje odpowiednie rozwiązania technologiczne zapobiegające ingerencji osób trzecich w prywatność użytkowników. Używamy także plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności
[Zamknij]

Zakończenie Programu "Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego"

22 lutego br. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako pierwszy wśród Operatorów Programów norweskich i EOG w Polsce, otrzymało akceptację sprawozdania końcowego z realizacji Programu "Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego"

 

Uroczysta inauguracja III edycji Funduszy Norweskich i EOG.

20 grudnia br. zostały podpisane międzyrządowe umowy na wdrożenie środków pochodzących z Funduszy Norweskich i EOG w Polsce. 75 mln euro, pochodzących ze środków EOG zostanie przeznaczone na realizację projektów z zakresu kultury.

Zmiana Wytycznych w zakresie udzielania zamówień

W dniu 17.02.2017 Minister Rozwoju i Finansów podpisał nowe Wytyczne w zakresie udzielania zamówień w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014, do których nie ma zastosowania ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.

Wyczerpana alokacja na Wizyty Studyjne w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej!

Informujemy, że z powodu wyczerpania alokacji w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej - część "a" dla Programu "Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego" nabór na Wizyty Studyjne został zakończony.

 

Wystawa w Galerii Plenerowej w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma zaszczyt zaprosić na wystawę pn. Fundusze europejskie dla kultury - projekty dofinansowane dzięki środkom pochodzącym z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014, która od 26 września br. będzie prezentowana w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Nabór na Wizyty Studyjne w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej - część "a" dla Programu "Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej"!

Nabór został zakończony.

MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

JAKO OPERATOR PROGRAMU „PROMOWANIE RÓÅ»NORODNOŚCI KULTUROWEJ I ARTYSTYCZNEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO”

OGŁASZA NABÓR WNIOSKÓW W TRYBIE KONKURSOWYM W RAMACH FUNDUSZU WSPÓŁPRACY BILATERALNEJ - CZʌĆ „A” NA

WIZYTY STUDYJNE

Dostępne środki w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej - część „a” dla Programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego” mają na celu pokrycie kosztów organizacji spotkań pomiędzy podmiotami sektora kultury z Polski i instytucjami pochodzącymi z Państw-Darczyńców (Islandii, Liechtensteinu i Norwegii). Celem spotkań powinno być nawiązanie lub podtrzymanie istniejącej współpracy dwustronnej w obszarze kultury. Nawiązanie partnerstwa może zaowocować realizacją projektów dofinansowanych z funduszy norweskich i EOG w perspektywie finansowej 2014-2021 lub innych europejskich źródeł.

Promocja powstałych dzieł w ramach projektu "Brumba - jedność słowa z przestrzenią zapisu. Cykl wydawnictw liberackich"

Logo projektu Dnia 10.10.2015 r. odbędzie się koncert islandzkiego duetu Panos from Komodo i polskiego zespołu 3moonboys w Oslo. Jest to pierwszym działanie promocyjne w ramach projktu pt. "Brumba - jedność słowa z przestrzenią zapisu. Cykl wydawnictw liberackich". Serdecznei zapraszamy!

Integracyjne bezpłatne warsztaty animacji filmowej

Serdecznie zapraszamy na warsztaty animacji filmowej, które odbędą się w dniach 23-25 października 2015 r., w ramach projketu "Islandia i POlska przeciw wykluczeniu z kultury".

Spektakl „Muzeum wspomnień” norweskiego zespołu NIE w ramach projektu „Sztuka/Poznanie/Działanie” już 25 i 26 października w Bytomiu!

Logo projektuW dniach 25 i 26 października 2015 roku w Teatrze ROZBARAK w Bytomiu zaprezentowany zostanie spektakl „Muzeum Wspomnień” norweskiego zespołu NIE. Spektakl prezentowany jest w ramach cyklu HartOFFanie Teatrem, stanowiącym element projektu „Sztuka/Poznanie/Działanie”. Po spektaklu organizator, tj. Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z norweskim zespołem.

"digital_ia 2015" – główne wydarzenia festiwalu sztuki digitalnej!

W dniach 23-24 października 2015 roku w Szczecinie odbędą się główne wydarzenia projektu „digital_ia 2015“. Projekt realizowany jest przez Dom Kultury 13 Muz wraz z partnerem norweskim PIKSEL Satellite. Festiwal dotyczy zagadnienia sztuki nowych mediów i stanowi platformę do prezentacji zjawisk zachodzących na tym obszarze.