MKiDN dba o ochronę prywatności użytkowników i bezpieczeństwa przetwarzania ich danych osobowych oraz stosuje odpowiednie rozwiązania technologiczne zapobiegające ingerencji osób trzecich w prywatność użytkowników. Używamy także plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności
[Zamknij]

Aktualności

Uroczysta inauguracja III edycji Funduszy Norweskich i EOG.

20 grudnia br. zostały podpisane międzyrządowe umowy na wdrożenie środków pochodzących z Funduszy Norweskich i EOG w Polsce. 75 mln euro, pochodzących ze środków EOG zostanie przeznaczone na realizację projektów z zakresu kultury.

Wyczerpana alokacja na Wizyty Studyjne w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej!

Informujemy, że z powodu wyczerpania alokacji w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej - część "b" dla Programu "Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego" nabór na Wizyty Studyjne został zakończony.

Nabór na Wizyty Studyjne w ramach Funduszu Wymiany Dwustronnej - część "b" dla Programu "Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego"

MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

JAKO OPERATOR PROGRAMU „KONSERWACJA I REWITALIZACJA DZIEDZICTWA KULTUROWEGO” W RAMACH MECHANIZMU FINANSOWEGO EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO I NORWESKIEGO MECHANIZMU FINANSOWEGO 2009-2014

OGŁASZA NABÓR WNIOSKÓW W TRYBIE KONKURSOWYM W RAMACH FUNDUSZU WSPÓŁPRACY BILATERALNEJ - CZĘŚĆ „B” NA

WIZYTY STUDYJNE

 

Dostępne środki w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej - część „b” dla Programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego” mają na celu pokrycie kosztów organizacji spotkań pomiędzy podmiotami sektora kultury z Polski i instytucjami pochodzącymi z Państw-Darczyńców (Islandii, Liechtensteinu i Norwegii). Celem spotkań powinno być wzmocnienie współpracy dwustronnej oraz wymiana dobrych praktyk w obszarze kultury.

Planowane otwarcie naboru na Wizyty Studyjne w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej - część "b" dla Programu "Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego"!

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęło prace związane z otwarciem specjalnego konkursu na Wizyty Studyjne i aktualnie oczekuje na zgodę Państw-Darczyńców na jak najszybsze uruchomienie naboru wniosków. Szacowana kwota alokacji na nabór to ok. 140 tys. EUR.

Muzeum Warszawy ponownie otworzyło swoje podwoje dla zwiedzających.

26 maja 2017 r. miało miejsce oficjalne otwarcie siedziby głównej muzeum na Rynku Starego Miasta oraz nocne, bezpłatne zwiedzanie odnowionych wnętrz.

Pałac Rzeczypospolitej powrócił do dawnej świetności

W dniu 24.04.2017 roku, w Pałacu Krasińskich (Pałacu Rzeczypospolitej) odbyła się konferencja zamykająca projekt pn.: „Konserwacja i rewitalizacja Pałacu Krasińskich (Pałacu Rzeczypospolitej) w Warszawie – europejskiego dziedzictwa kulturowego XVII wieku”, dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014 oraz środków krajowych.

Zmiana Wytycznych w zakresie udzielania zamówień

W dniu 17.02.2017 Minister Rozwoju i Finansów podpisał nowe Wytyczne w zakresie udzielania zamówień w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014, do których nie ma zastosowania ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.

Zakończenie naboru wniosków na dodatkowe działania w projektach dla Beneficjentów Programu "Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego" w ramach MF EOG i NMF na lata 2009-2014

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako Operator Programu "Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego" finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego ogłasza zakończenie naboru wniosków na dodatkowe działania w ramach niezakończonych projektów dofinansowanych ze środków Programu.

Biblioteka Narodowa rekomendowana do dofinansowania w ramach naboru wniosków na dodatkowe działania w projektach dla Beneficjentów Programu

W dniu 22 grudnia 2016 roku, Zespół – Komitet ds. Wyboru Projektów dla Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014 podjął decyzję o rekomendowaniu do dofinansowania projektu Biblioteki Narodowej pn. „Konserwacja i rewitalizacja Pałacu Krasińskich (Pałacu Rzeczypospolitej) w Warszawie – europejskiego dziedzictwa kulturowego XVII wieku” w ramach naboru wniosków na dodatkowe działania w projektach dla Beneficjentów Programu.

Cykl wystaw wewnętrznych Fundusze europejskie dla kultury

Wystawa promująca efekty inwestycji w obszarze kultury pt. Fundusze europejskie dla kultury – projekty dofinansowane dzięki środkom pochodzącym z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009- 2014 prezentowana była w trzech miastach od dnia 8 listopada do 15 grudnia br.